Porady

Jak ubrać się do opery?

Jak ubrać się do opery? Co założyć na siebie, żeby czuć się dobrze? Czy można tam pójść w dżinsach? Czy to może jednak przesada? Oto pytania, na które próbuje zawsze odpowiedzieć jakiś odsetek osób. Nic zresztą w tym dziwnego, że ta kwestia wymaga czasami zastanowienia, ponieważ wyjście do opery to niecodzienna sprawa.

Jak ubrać się do opery?

Jak ubrać się do operyNie ma najmniejszych wątpliwości, że opera, jak i teatr to miejsca szczególne, miejsca, w których obcuje się ze sztuką wysoką i dlatego też musimy odpowiednio wyglądać. Przed laty w takich miejscach obowiązywały nader wytworne kreacje. Poza tym należało systematycznie bywać w tych przybytkach kultury. W obecnej dobie nie musimy już nie wiadomo jak stylizować się, ale musimy wyglądać elegancko. Tym samym odpowiedzieliśmy na pytanie postawione powyżej: jak ubrać się do opery? A co to znaczy elegancko? No cóż, każdy może mieć inne zdanie na ten temat, bo przecież każdy z nas ma inny gust i inne poczucie piękna. Można chyba jednak śmiało rzec, że elegancko znaczy nie tak jak na co dzień.

Postaw na elegancję

Garnitur, nienagannie wyprasowana koszula to zestaw dla panów. Panie mogą założyć wieczorową sukienkę, nie musi być długa, bo raczej w takich występujemy na balach. Mogą też wystąpić w garsonce czy bluzce i spódnicy. Do tego szpilki, torebka oraz gustowna biżuteria. To oczywiście tylko takie kanoniczne propozycje, ale nie takie, które musi zaakceptować każdy bez wyjątku. Nic z tych rzeczy. Poza tym trzeba się ubrać w takie rzeczy, w których będziemy się czuli dobrze. Chodzi bowiem o to, żeby być ubranym, a nie przebranym. A tak czasami bywa, kiedy człowiek chce przedobrzyć z kreacją. Warto o tym pamiętać, bo przecież ubranie to druga skóra człowieka i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *