Uroda

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Sporo kobiet, które dbają o swój wygląd, lubi mieć piękny manicure. Nic dziwnego, ładne i zadbane paznokcie stanowią naszą wizytówkę i mogą być powodem do dumy. Wiele kobiet mam z nimi problem, niektóre paznokcie wolno rosną, szybko się rozdwajają lub pękają, warto więc o nie właściwie zadbać, nawet jeśli kosztuje to trochę czasu. Zwłaszcza zimą skóra słoni narażona jest na niską temperaturę, broniąc się przed nią może reagować pęknięciami w okolicach opuszek palców.

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Jak dbać o skórki wokół paznokciNiektóre dziewczyny mają problem z narastającymi skórkami. Zwykle jest to konsekwencja tego, że zbyt często je wycinają. Warto więc nie robić tego nagminnie i jeśli nie ma potrzeby. Organizm nie będzie wtedy bronił się jeszcze szybszym ich wzrostem, ale trochę spowolni. Dobrym sposobem jest nakładanie żelu, który pielęgnuje skórki i je zmiękcza. Jeśli chcemy zrobić sobie po tym manicure hybrydowy lub inny, to będziemy już dobrze przygotowane do tego zadania. W internecie jest sporo porad dotyczących tego, jak dbać o skórki wokół paznokci. Jeśli nasze są twarde i narastają dość mocno, możemy skorzystać ze sposobów sprawdzonych przez inne dziewczyny.

Jakie kosmetyki zastosować?

Często na kanale youtube dzielą się one swoimi doświadczeniami. W aptece również możemy nabyć kremy, które ułatwią nam właściwa pielęgnację. Warto jest nie robić nic na siłę i jak najrzadziej stosować cążki do skórek. Wiadomo, że są inne sposoby, aby się ich pozbyć. Dobrze jest wmasować czasem, w skórę dłoni i okolice paznokci cytrynę, która ładnie wybieli i rozjaśni okolice paznokcie, przy tym będzie on wstępnie oczyszczony i odtłuszczony.

Oczywiście jeśli chcemy pomalować paznokcie lakierem hybrydowym i utwardzić je w lampie, konieczne będzie odpowiedni ich odtłuszczenie i wypolerowanie przeznaczonym do tego preparatem. Jeśli zastosujemy się do instrukcji, będziemy mogły cieszyć się zadbanymi paznokciami co najmniej dwa tygodnie. Jest to dobry czas, ponieważ po dwóch tygodniach, odrost jest już dość mocno widoczny. Nadchodzi więc dobra pora na zmianę ich wyglądu i koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *