W związku z rosnącą popularnością social mediów, trendy w modzie zmieniają się w mgnieniu oka. To, co jeszcze parę tygodni temu można było zauważyć na ciele każdej mniej lub bardziej znanej influencerki, dzisiaj stanowi obiekt kpin. Jednak są osoby, które starają się wykroczyć poza te narzucane przez konsumpcjonizm zasady i nabywać przedmioty w duchu less lub zero waste. Coraz modniejsze stają się ubrania i dodatki z drugiej ręki oraz wykonane z materiałów recyklingowanych np. torebki z filcu.
Torebki z filcu jako modne i eco-friendly akcesorium
Filc wykorzystywany przy produkcji torebek, pochodzi z recyklingowanych butelek PET. W ten sposób nadaje im drugie i piękniejsze życie. Więcej torebek filcowych na ulicach, to mniej rozkładających się setki lat plastikowych śmieci na wysypiskach.
Co więcej, powyższe produkty odznaczają się wysoką jakością i wytrzymałością na:
- zniszczenia,
- zabrudzenia,
- zmechacenia.
Dzięki temu stanowią dodatek nie tylko na jeden sezon, ale na wiele lat. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości i zachować ich pierwotny wygląd. Do codziennej pielęgnacji wystarczy golarka do ubrań, którą w okamgnieniu można pozbywać się wszelkich kłaczków i zawijasków. Czasami jednak torebkę trzeba uprać. Czy to ze względu na przypadkową plamę, czy też na nieprzyjemny zapach np. po rozlaniu się w niej jakiegoś płynu. Wtedy wystarczy wrzucić torebkę do pralki, do wody o maksymalnej temperaturze 30 stopni Celsjusza. Dzięki temu dodatek zachowa swój kształt, a zabrudzenie zostanie usunięte.
Torebki z filcu są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu dopasują się do każdego typu stylizacji. Mogą je nosić osoby w każdym wieku i o różnym wzroście, ponieważ posiadają łatwo regulowane paski. Dla bardziej zabieganych osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, idealnie sprawdzą się bardziej pojemne torebki koszyki. Na elegancką okazję warto zabrać ze sobą torebkę kopertową, a dla młodszych fanów mody poleca się torebki w kształcie zwierzątek – misiów, sów, kotów czy jelonków. Torebki z filcu to modny dodatek, który łatwo wpasuje się w każdy, nawet najbardziej wyszukany gust.
Biżuteria i dodatki z drugiej ręki
To, co często przyciąga osoby do kupna używanej biżuterii to przede wszystkim jej bogata historia. Być może 50-letni pierścionek był niegdyś podarunkiem od zakochanego adoratora dla swojej muzy. Naszyjnik z rysą jest pamiątką z okresu wieloletniej przyjaźni młodych dziewczyn. A bransoletka z zatartym grawerunkiem była prezentem z okazji ukończenia studiów. Nie każda z tych opowieści musi być prawdziwa. Ale już sam element fantazjowania może przyciągnąć uwagę i stanowić ważną cechę produktu.
Natomiast ubrania i dodatki z drugiej ręki takie jak torebki, apaszki, czapki, kapelusze, paski do spodni i wiele innych, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również pewność, że posiada się coś wyjątkowego. Szczególnie kiedy na zakupy chodzi się nie tylko do second-handów, ale również na wyprzedaże garażowe czy sklepy z ubraniami vintage.