Porady

Jaka koszulka do porodu?

Gdy nadchodzi ten długo oczekiwany dzień narodzin dziecka, trzeba być już przygotowanym, ponieważ w stresie rozpoczynającego się porodu możemy zapomnieć o wielu ważnych rzeczach. Jaka koszulka do porodu będzie najlepsza?

Jaka koszulka do porodu?

Jaka koszulka do poroduNa salę porodową w samej koszuli lub koszulce, bez majtek i stanika. Ewentualnie z wkładem poporodowym między nogami. Jaka koszulka do porodu nadaje się najlepiej? Z pewnością taka, której nie będzie nam szkoda wyrzucić. A więc na pewno nie warto kupować na tę okoliczność nic nowego, chyba że nie mamy innego wyjścia. Dlaczego? Ponieważ podczas porodu może się ona ubrudzić tak bardzo, że będzie się nadawała wyłącznie do wyrzucenia. A raczej nikt nie chce wyrzucać nowej koszulki.

Co jeszcze może nam się przydać na porodówce? Na pewno woda. Najlepiej w małej butelce, ponieważ łatwo będzie się nam z niej napić na leżąco. Jeżeli boimy się uczucia głodu, to możemy zabrać ze sobą niewielką przekąskę, jednak bardzo rzadko zdarza się, aby rodząca kobieta skarżyła się na głód, nawet gdy na co dzień towarzyszy jej spory apetyt. Czasami przydatny może być również ręcznik, ponieważ zdarza się, że położna zaleca ciepły prysznic przed położeniem się na łóżku porodowym. Warto zaznaczyć, że często nie ma tam poduszek, a liczyć możemy tylko na zwinięty szlafrok, więc dobrze jest go mieć. Potrzebny jest również nasz dowód osobisty.

Przyda się towarzystwo bliskiej osoby

Jeżeli jesteśmy zaopatrzone we wszystkie niezbędne rzeczy i podłączone do aparatury, to niewątpliwie przyda się nam obecność bliskiej osoby. Idealnie będzie, gdy wspierającym nas w tej chwili będzie ojciec dziecka, ponieważ doświadczenie cudu narodzin pozostanie w pamięci obojga rodziców. Jednak, jeśli z jakichś przyczyn nie może on być przy nas obecny, to warto zabrać ze sobą inną bliską osobę, która będzie nas wspierać, a nie dodatkowo stresować. Oczywiście towarzystwo drugiej osoby podczas narodzin dziecka jest sprawą indywidualną każdej matki i to do niej należy decyzja, czy rodzi w towarzystwie bliskiej osoby, czy samotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *