czarna koperta prezent pieniadze
Porady

Jak kreatywnie zapakować pieniądze na prezent?

Niektóre prezenty nie muszą być zapakowane, ponieważ już samym swoim wyglądem przyciągają uwagę. Jednak są takie podarunki, które potrzebują odpowiedniego opakowania, aby zaznaczyć ich wyjątkowy charakter. Takim prezentem są np. pieniądze. Jak kreatywnie można je zapakować?

Czarne koperty – elegancja i szyk

Często ofiarowanie komuś jako prezent pieniędzy związane jest z pewną formalną uroczystością. Mogą to być urodziny, chrzest, komunia, ślub czy inne ważne w czyimś życiu wydarzenie. Dlatego warto rozważyć bardziej eleganckie, a zarazem wyraziste opcje zapakowania podarunku. Jedną z opcji są czarne koperty, które mogą być minimalistyczne lub bardziej spersonalizowane. Możemy do nich przykleić brokatowe naklejki, ozdobić złotą lub srebrną kokardką, a także ozdobić kaligrafią z dedykacją dla adresata. Jest to bardzo prosty, a zarazem szykowny sposób na przekazanie komuś pieniędzy.

Świetlisty słoik

Jeżeli wolimy obdarowywać prezentami, które mogą gościć jako ozdoba w domu adresata, to idealną opcją będzie słoik ze światełkami. W Internecie, ale również stacjonarnie można znaleźć słoiki w wersjach kolorystycznych lub tradycyjnie bezbarwne i przezroczyste. To samo tyczy się światełek. Najlepiej, aby były one napędzane przez akumulator na baterie. Wtedy bez problemu można je umiejscowić w dowolnym miejscu w domu. Do środka słoika wkładamy światełka oraz pieniądze – najlepiej w banknotach 10, 20 i 50 zł dla większego efektu zapełnienia. Na wierzchu opakowania możemy przykleić kartkę z dopiskiem, na jakie cele będą przeznaczone środki, np. na podróże, czy spełnianie marzeń.

Kolaż z origami

Ostatnia z proponowanych opcji jest skierowana do osób, które mają nieco umiejętności manualnych oraz sporo wolnego czasu. Kolaż z origami zrobiony z banknotów z pewnością nie tylko rozbawi osobę go otrzymującą, ale również będzie bardzo oryginalnym sposobem na zapakowanie pieniędzy. Tak jak w przypadku tradycyjnego origami, należy wybrać interesujący nas wzór, ułożyć go, a następnie taśmą bezpieczną dla papieru przykleić do dużej kartki. Należy zastanowić się, co dokładnie ma się znaleźć na kolażu, aby stworzyć jedną artystyczną całość. Oprócz złożonych banknotów można dołożyć wspólne zdjęcia, życzenia, czy ulubione cytaty adresata.

Niezależnie od tego, czy pieniądze zostaną zapakowane w czarne koperty, świecący słoik, czy też ułożone w kolaż – najważniejsza jest intencja.