Modne fryzury męskie
Uroda

Modne fryzury męskie

Modne fryzury męskie to przede wszystkim fryzury praktyczne, które nie zabierają wiele czasu w celu ich ułożenia.
Pojawiają się chwilowe trendy, które jednak często okrzyknięte zostają sezonowym obciachem. Warto więc zainwestować w taki rodzaj fryzury, który poprzez swoja uniwersalność i prostotę wnosi styl ponadczasowy i powoduje, że każdy mężczyzna wygląda modnie i interesująco.

Modne fryzury męskie

Modne fryzury męskieNajbardziej popularną i chyba elastyczną fryzurą jest tak zwany „zaczes”. Klasyczna fryzura, która daje nam nieograniczone możliwości jej układania, a także wykończenia. Włosy powinny być ścięte tak by boki były znacznie krótsze od góry. Zaczesać możemy włosy na bok, do tyłu czy też lekko do przodu. Wykończyć możemy nakładając preparat, który spowoduje że fryzura będzie błyszcząca bądź matowa. Zależnie od naszych preferencji.

Kolejna najbardziej znaną fryzurą jest „pompadour”. Do popularyzacji tej fryzury przyczynił się sam Elvis Presley. Cechą, która jest charakterystyczna dla tego cięcia jest „fala”, rodzaj odbicia włosów przy nasadzie, które tworzą podkręcone włosy na grzywce. Tył fryzury powinien być nieco lżejszy i krótszy, dzięki temu włosy układają się w trójkątny kształt.

Jak dopasować odpowiednią fryzurę?

Męska fryzura z przedziałkiem to często widziany trend na ulicach miast. Charakteryzuje się zaakcentowanym odcięciem, czyli wykonaniem przedziałka z jednej ze stron. Wprawdzie wybór strony nie ma tu większego znaczenia, ale warto wykonać go na stronie o lepszym profilu twarzy. Ten rodzaj fryzury oryginalnie powinien być zaczesany na bok, ale nawet w tym klasycznym typie fryzury zawsze można trochę poszaleć i zmodyfikować wygląd do własnych potrzeb na przykład poprzez zaczesanie włosów lekko w tył.

Każdy wyżej przedstawiony rodzaj fryzury powinien być indywidualnie dopasowany do kształtu głowy, owalu twarzy czy rodzaju włosów. Jest jednak uniwersalne cięcie pasujące każdemu. Polega ono na tym, że włosy nie są mocno postawione do góry a objętość na grzywce nie jest zbyt wielka. Cała zatem fryzura jest trochę bardziej płaska. Istnieją dwie najpopularniejsze wersje tego ciecia. Pierwsza polega na równej długości włosów zarówno z przodu jak i z tyłu. Druga wersja tej fryzury jest wtedy gdy włosy na przodzie są dłuższe, proporcjonalnie skracane w kierunku tyłu tworząc w ten sposób delikatne odbicie z grzywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *