Porady

Jak ubrać niemowlaka

Dziecko to wyczekiwany cud przez wielu Rodziców. Sama ciążą jest naprawdę magicznym okresem, który przygotowuje dorosłych do tego, że już niedługo w ich życiu pojawi się maleńka osóbka, która zwojuje ich serce. Ten czas ciąży to nie tylko okres przygotowywanie się na nowe doświadczenia, ale również przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla noworodka. Jak ubrać niemowlaka?

Wyprawka dla noworodka

W końcu dziecko musi mieć odpowiedni wózek, łóżeczko, kosmetyki, pieluchy w bardzo dużej ilości. No i jak łatwo się domyślić – ubranka. Tylko trzeba pamiętać o jednym. Dziecko do pierwszego roku życia rośnie w tak strasznym tempie, że nie ma co zasypywać jego szafy wielką ilością ubrań, ponieważ najzwyczajniej w świecie może nie zdążyć tego założyć. W jednym miesiącu bluzeczka może być dobra, a za miesiąc już może nawet dobrze nie zmieścić się na ręce. No ale najpierw niech dziecko się urodzi. Wielu Rodziców, przede wszystkim mamy zastanawia się, jak ubrać niemowlaka po wyjściu ze szpitala.

Jak ubrać niemowlaka?

Jak ubrać niemowlakaOdpowiedź, jest bardzo prosta. Wszystko zależne jest oczywiście od pory roku, jaka panuje za oknem. Inaczej ubierzecie dziecko zimą, a inaczej latem. I to hasło odnosi się również do tego, jak będziecie dziecko ubierać w późniejszym okresie. Wśród młodych rodziców ogólnie panuje jedna zasada, a mianowicie, że niemowlaka ubiera się w jedną dodatkową warstwę więcej, jak ma dorosły. Czyli Wy macie jedną długą bluzkę, to dziecko może mieć body z długim rękawem i na to jeszcze bluzkę/koszulę z długim. Wy macie koszulkę na ramiączkach – dziecku można założyć bodziaka z krótkim i koszulkę z krótkim.

Oczywiste jest to, że jak na dworze jest ponad trzydzieści stopni na dworze to przyda się jedna warstwa koszulki i sama pielucha (nawet nie musi być spódniczki, czy też spodenek), a czasem nawet sama pielucha i oczywiście duża ilość cienia. Dla dzieci trzeba się również wykazać dużą wyrozumiałością, aby i oni się nie przegrzali, czy też na odwrót, żeby się nie zaziębili. Każda mama ma w sobie to coś, które podpowiada jej, jak prawidłowo ubrać dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *