Moda męska

Jaki krawat do koszuli w paski?

W większości firm i korporacji od pracowników wymaga się odpowiedniego ubioru – zazwyczaj tego eleganckiego, stonowanego i klasycznego. Mężczyźni, chcący rozwijać swoje kariery zawodowe, każdego dnia wbijają się zatem w swoje uniwersalne koszule, zakładając na nogi dopasowane spodnie. A to wszystko uzupełniając marynarkami lub prostymi blezerami. Całość wygląda jednak dość zwyczajne i nudno – wręcz wymaga zastosowania chociażby jednego wyrazistszego dodatku. Krawat sprawdzi się w tej roli tak dobrze, jak nic innego. A jak dopasować go do pozostałych elementów stroju? Jaki krawat do koszuli w paski pasuje idealnie, a jaki współgra najlepiej z tą gładką i ciemną?

Zasady odpowiedniego doboru krawatu

Pewne zasady, które wiązały się z modą jeszcze kilka lat temu, dziś już są po prostu nieaktualne – ludzie przestali się bowiem ograniczać i zaczęli pozwalać sobie na dużo więcej. Nie jest więc powiedziane, że taki krawat lub muszka zawsze powinny mieć kolor o przynajmniej jeden ton ciemniejszy od barwy koszulki. W końcu taki biały czy nawet srebrny krawat na czarnym tle zaprezentuje się równie intrygująco. Jeżeli jednak mężczyzna rzeczywiście nie radzi sobie z dobieraniem poszczególnych części garderoby, u niego kierowanie się tą starodawną zasadą może dać dobre efekty – nie da się bowiem popełnić gafy, zakładając czarny krawat do białej koszuli.

Jaki krawat do koszuli w paski?

Jaki krawat do koszuli w paskiA jaki krawat do koszuli w paski będzie pasować? Gdyby to pytanie zadać kilku mężczyznom, najprawdopodobniej każdy z nich podałby tą samą odpowiedź – ten gładki. Dawniej łączenie ze sobą deseni było nie na miejscu. Jeżeli jeden element był bardziej wyrazisty, reszta musiała by stonowana i prosta. Tak naprawdę jednak poprzez zgrywanie ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów osiąga się najlepsze efekty. Koszula w paski może więc pasować do krawatu w groszki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *