Właśnoręcznie robione podkładki z filcu jako prezent pod choinkę
Pozostałe

Własnoręcznie robione podkładki z filcu jako prezent pod choinkę

Każdego roku powtarzasz sobie, że tym razem zadbasz o to, aby odpowiednio wcześniej przygotować listę prezentów pod choinkę i z wyprzedzeniem zakupić podarunki dla najbliższych. Może tym razem się uda. A jeżeli chcesz pójść o krok dalej i przygotować prezenty osobiście, to mamy dla Ciebie pewną propozycję… podkładki z filcu.

Podkładki filcowe – prezent, który możesz wykonać samodzielnie

Musisz przyznać, że prezenty DIY mają w sobie coś magicznego. Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie produkuje się ich na masową skalę. Dla obdarowanego to sygnał, że jest dla Ciebie ważny. Przygotowanie prezentu zaczyna się od pomysłu. Weź pod uwagę to, aby podarunek był nie tylko ładny, ale również praktyczny. Wtedy masz pewność, że nie wyląduje na dnie szafy. 

A co powiesz na podkładki z filcu? To dodatki, które udekorują dom, a przy okazji ochronią meble przed zabrudzeniem i gorącymi naczyniami. Filc już od kilku sezonów zadomawia się w naszych wnętrzach. Do przygotowania podkładek warto wybrać nieco grubszy materiał. Podkładka będzie wówczas sztywniejsza. 

Od Ciebie zależy, czy zechcesz przygotować podkładki filcowe pod talerze, czy też podkładki filcowe pod kubek. Na papierze wydrukuj lub narysuj wzór, jaki ma mieć Twoja podkładka. Wytnij go i przyłóż do kawałka filcu. Możesz użyć szpilek, aby papier nie przesuwał się po materiale. Przy pomocy nożyczek lub nożyka wytnij odpowiedni kształt. Twoja pierwsza podkładka filcowa nie musi być skomplikowana. Jeżeli zechcesz, możesz filc połączyć z innymi dodatkami – sznurki, wełna, koraliki i inne elementy będą mile widziane. Twoim ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.   

Filcowe podkładki od pasjonatów zajmujących się rękodziełem

Gdy Twoje zdolności manualne nie są na wysokim poziomie, wcale nie musisz rezygnować z ręcznie przygotowanych podkładek. Wykorzystaj talent osób, które znają filc od podszewki, a z rękodzieła uczyniły swój biznes. W internecie znajdziesz sklepy, które zazwyczaj są prowadzone przez osoby z pasją, które bardzo przykładają się do jakości swoich produktów i dokładają wszelkich starań, aby ich dekoracje z filcu miały w sobie to coś. Prezent przygotowany w zaciszu pracowni osoby, która lubi to co robi, będzie równie wyjątkowy. 

Prezenty, które trafią pod choinką, nie zawsze muszą być kosztowne pod względem materialnym. Wielką wartość mają te, którym poświęcamy czas i zaangażowanie. Warto o tym pamiętać, przygotowując listę podarunków dla swoich najbliższych.